Výzvy

Vážení návštěvníci těchto stránek,
přidávám sem pár výzev jak pro místní, kteří se třeba chtějí dozvědět něco o tom, co roste v okolí jejich domova, tak pro zájemce o poznávání místní krajiny a přírody, kteří pochází z jiných koutů země a v neposlední řadě pro přírodovědce či ochranáře apod.

určení druhu

Objevili jste nějakou kytičku a nevíte co je zač? Pořídili jste si její fotku? Pokud jste ji našli v záhonu na zahrádce, na poli nebo na louce za domem, u potoka nebo v lese, třeba bych Vám mohla pomoci s jejím určením. Nejsem ale zahradník, takže pokud Vám někdo přinesl nějakou kytičku koupenou někde v zahradnictví, nečekejte, že Vám povím, co je to za kultivar.
Pokud chcete poradit, neostýchejte se a napište mi.

herbář

Máte vytvořit herbář do školy a potřebujete s ním pomoci? Nevíte jak začít nebo potřebujete najít některé konkrétní druhy a nevíte kde rostou? Neostýchejte se a napište mi.

botanické vycházky

Pokud byste rádi vyrazili na procházku po Osoblažsku a dozvěděli se při tom něco o místní květeně, neváhejte mi napsat. Ráda se k Vám přidám a seznámím Vás s tím, co u nás roste. /Domluva je stále možná, ale vzhledem k tomu, že pracuji ve středních Čechách, tak v omezeném rozsahu. Děkuji za pochopení/

> z vycházky s určováním rostlin <

literatura

Našli jste nějakou práci, která je o Osoblažsku a na tomto webu o ní není zmínka? (Jedná se o práci s botanickou tématikou a není zmíněna zde? nebo jde o práci zoologickou a chybí zde? Nezáleží na tom, ze kterého je roku, jestli se jedná nějaký článek nebo diplomovou práci. Prosím, napište mi o tom. Děkuji.

pro odborníky

Připravujete nějakou odbornou studii, jejíž součástí je i botanická část? Chystáte se dělat botanický průzkum na Osoblažsku? Píšete diplomou práci nebo nějaký odborný článek, ve kterém bude něco o místní květeně nebo fauně? Dejte mi prosím vědět. Ráda bych měla přehled, kdo tady dělá jaké studie a s jakými výsledky. Děkuji.

Copyright © 2012-2019 http://www.bzo-mz.hostuju.cz/ Všechna práva vyhrazena. English version Česká verze